W poniedziałek (07.06.2021 r.) na Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Rzeszowa odbyła się konferencja “Rzeszów-Presov – aglomeracje Euroregionu Karpackiego razem dla przyszłości”.

Konferencja poświęcona była współpracy Rzeszowa wraz z okolicznym gminami i Presova. Spotkanie zostało zorganizowane wspólnie przez Rzeszów i Euroregion Karpacki.

Powiat Rzeszowski podczas tego spotkania reprezentował Starosta Rzeszowski – Józef Jodłowski, który przedstawił zebranym obszerną prezentację.

W konferencji wzięli udział również m.in: wojewoda podkarpacki – Ewa Leniart, prezydent Presova – Andrea Turčanová, Konsul Honorowy RP na Słowacji – Jan Hudacky, pełnomocnik prezydenta miasta Rzeszowa – Henryk Wolicki oraz wiceprezes Euroregionu Karpackiego – Dawid Lasek.