Giełda Pracy dla Osób Niepełnosprawnych

Giełda Pracy dla Osób Niepełnosprawnych

Dziś (02.06) w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie odbyła się Giełda Pracy dla Osób Niepełnosprawnych, która wróciła po ponad dwóch latach nieobecności spowodowanej sytuacją panującą na świecie.

Ta potrzebna inicjatywa zorganizowana została przez Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie we współpracy z Podkarpackim Odziałem PFRON. Wszystkich obecnych powitał Dyrektor PUP w Rzeszowie – Jacek Górak. Na sali obecny był również Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski oraz Członek Zarządu Powiatu Rzeszowskiego Lucyna Sokołowska.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Ewa Leniart – Wojewoda Podkarpacki oraz Józef Jodłowski – Starosta Rzeszowski.
Zaproszenie do udziału w Giełdzie przyjęło 16 pracodawców, którzy zaoferowali łącznie 80 stanowisk pracy. W takich zawodach jak: pracownik produkcji, pracownik gospodarczy, pomoc kuchenna, magazynier, kasjer-sprzedawca, specjalista ds. szkoleń, pracownik biurowy, specjalista ds. kadr i płac, czy też mediów interaktywnych. Podczas giełdy dyżurowali również pracownicy instytucji publicznych, świadczących na co dzień różnoraką pomoc dla osób z niepełnosprawnościami.

Mamy nadzieję, że licznie przybyli na to wydarzenie odnajdą wymarzoną pracę, a w najbliższych latach Giełda będzie mogła odbywać się już bez żadnych przeszkód.