Obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego

30 maja w Polsce obchodzony jest Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Z tej okazji w Kobakówce w Mogielnicy w dniu 02.06 br. odbyły się obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego i Dnia Dziecka zorganizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rzeszowie prowadzone przez Powiat Rzeszowski.

Spotkanie z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego i Dnia Dziecka uroczyście rozpoczęli Pan Marek Sitarz Wicestarosta Rzeszowski oraz Pani Agnieszka Gabrowska Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Rzeszowie, którzy nie szczędzili ciepłych słów pod adresem rodziców zastępczych. Złożyli podziękowania za ich dotychczasową pracę i opiekę nad dziećmi.

„Misja rodzin zastępczych jest nie do przecenienia. Wyzwanie, które podejmujecie każdego dnia, świadczy o gotowości do poświęceń oraz otwartości na potrzeby dzieci, które dzięki Waszej trosce zyskują bezpieczną przystań i domową atmosferę. Warto podkreślić, że tego typu wydarzenia to nie tylko zabawa, ale też integracja. I my jako powiat zawsze staramy się je wspierać – mówił Wicestarosta Rzeszowski Marek Sitarz.

Na najmłodszych uczestników czekały liczne atrakcje m.in. odbyły się konkursy i zabawy z nagrodami poprowadzone przez animatora. Dzieci oraz dorośli mieli także możliwość przejażdżki konnej. Wręczone zostały wszystkim dzieciom pamiątkowe upominki ufundowane m.in. przez Powiat Rzeszowski.

Dla wszystkich uczestników imprezy został przygotowany poczęstunek. W czasie gdy dzieci uczestniczyły w zabawach rodzice mieli okazję do integracji i wymiany doświadczeń.

Rodzin zastępczych wciąż brakuje.

Obecnie w powiecie rzeszowskim funkcjonuje 66 rodzin zastępczych, 40 rodzin to rodziny spokrewnione, pozostałe 26 to rodziny zawodowe. Przebywa w nich 88 dzieci. Funkcjonują także 3 rodzinne domy dziecka. Potrzeby są jednak zdecydowanie większe.

Mając na uwadze dobro dzieci Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rzeszowie jako ORPZ w powiecie rzeszowskim systematycznie prowadzi nabór kandydatów na rodziców zastępczych. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z PCPR w Rzeszowie ORPZ: ul. S. Batorego 9, 35-005 Rzeszów, tel. 17 859 48 23 lub 519 585 391 w godzinach urzędowania 7.30-15.30.

Fot. PCPR