Święto Patrona Powiatu Łańcuckiego

W minioną sobotę, 30 września 2023 r., w powiatowej hali sportowej im. Józefa Witka w Łańcucie, miała miejsce uroczysta gala Nagrody Starosty Łańcuckiego Statuetki św. Michała Archanioła dla Szczególnej Osobowości Ziemi Łańcuckiej. Statuetkę Świętego Michała Archanioła otrzymał Ks. Witold Burda.

Powiat Rzeszowski podczas tego wydarzenia reprezentował Józef Jodłowski Starosta Rzeszowski.

Świętowano również 25-lecie Powiatu Łańcuckiego. Z tej okazji pracownicy Starostwa Powiatowego w Łańcucie z rąk pani wicewojewody podkarpackiego Jolanty Sawickiej, otrzymali srebrne oraz brązowe medale – nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę za długoletnią służbę, za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej.

Uroczystość, która zgromadziła znamienitych gości, uświetnił koncert “Muzyka Świata – od operetki po hity muzyki estradowej” w wykonaniu artystów Mazowieckiego Wędrownego Teatru Muzycznego: Maggie Tunkiewicz-Zakrzewskiej, Andrzeja Witlewskiego, Leszka Świdzińskiego oraz Krzysztofa Jaszczaka.