Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego

Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego

1 marca br. odbyło się posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. W obradach udział wzięła Lucyna Sokołowska Członek Zarządu Rady Powiatu Rzeszowskiego oraz Członek Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Kwestie ustalania taryf na wodę, zasad funkcjonowania miejsc zbiorowego zakwaterowania uchodźców wojennych z Ukrainy oraz aktualnej sytuacji dystrybucji węgla – to główne tematy marcowego posiedzenia  Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Spotkaniu współprzewodniczyli Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji oraz Jan Grabkowski, starosta poznański, wiceprezes Zarządu ZPP.

Posiedzenie  Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego rozpoczęło się od krótkiej informacji wiceministra Szefernakera dla strony samorządowej w sprawie naboru na inwestycje w gminach uzdrowiskowych w ramach programu „Polski Ład”. Wiceszef MSWiA przypomniał, że termin na rozpoczęcie przetargów towarzyszących tym inwestycjom mija 8 marca. 

Pomocy uchodźcom z Ukrainy dotyczyło również wystąpienie minister Agnieszki Ścigaj, która zaprezentowała zasady programu „Wzajemnie potrzebni”. W praktyce chodzi o zlecone przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadanie publiczne, które ma na celu zmniejszanie skutków kryzysu społecznego i mieszkaniowego.