Uczniowie z Dynowa w Słowenii

Grupa uczniów podlegającego Powiatowi Rzeszowskiemu I Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie wzięła udział w ośmiodniowej wymianie młodzieży w Słowenii. Wyjazd organizowany był w ramach w ramach projektu Erasmus+ “Youth Care4climate”.

Dynowscy uczniowie mieli okazję przygotowywać i brać udział w warsztatach, grach i prezentacjach związanych z ekologią. Tematyka warsztatów dotyczyła m.in. zrównoważonej produkcji konsumpcji żywności, zrównoważonego rozwoju u stylu życia, a także problematyki związanej z wpływem klimatu na migrację i turystykę.

W projekcie brali udział młodzi ludzie z Polski, Słowenii, Bułgarii, Grecji i Francji. Była więc możliwość poznawania kultury innych krajów europejskich i wymiany doświadczeń. Uczestnicy zwiedzili między innymi Zakład Gospodarki Odpadami regionu Pomurje w północno-wschodniej Słowenii. Słowenia zajmuje 2 miejsce w Europie pod względem recyklingu, a w tym zakładzie tylko 10% odpadów trafia na wysypiska.

(s)