77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

W niedzielę 1 sierpnia 2021 r., władze Powiatu Rzeszowskiego oddały cześć poległym  w 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski wraz z Wicestarostą Markiem Sitarzem w imieniu Zarządu i Rady Powiatu  Rzeszowskiego złożyli symboliczną wiązankę, oddając hołd wszystkim poległym i żyjącym powstańcom. O godzinie „W” zawyły  syreny i miasto zatrzymało się
w zadumie. Pod Pomnikiem Pamięci Armii Krajowej Podokręgu Rzeszów, przy Placu Armii Krajowej odbył się uroczysty Apel Poległych, salwa honorowa, złożenie wieńców i wiązanek kwiatów.

1 sierpnia 1944 r. o godz. 17:00 wybuchło Powstanie Warszawskie. Było największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez hitlerowców Europie, zorganizowaną przez Armię Krajową. Trwało 63 dni. Zginęło od 16 tys. do 18 tys. żołnierzy AK i od 150 tys. do 180 tys. cywilów. Po kapitulacji Warszawa została doszczętnie zniszczona przez hitlerowców.

Flaga Polski
77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego