Kolejne środki rządowe trafią do Powiatu Rzeszowskiego

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki III edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. O wsparcie mogły ubiegać się gminy i powiaty, na obszarze których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej. Bezzwrotne dofinansowanie wyniesie nawet do 98 proc. wartości inwestycji. Minimalny poziom udziału własnego wynosi 2 proc. W skali kraju rozdysponowano ponad 4 miliardy złotych, na Podkarpacie trafi ponad 276,5 mln., z czego do samorządów Powiatu Rzeszowskiego około 21 mln.

– Bardzo się cieszę, że znalazły się kolejne środki finansowe na cele, które są niezwykle istotne z punktu widzenia potrzeb społeczności lokalnych – mówiła w czasie konferencji prasowej wojewoda podkarpacka Ewa Leniart.

– To ważny moment dla samorządów. Otrzymujemy kolejną transzę środków finansowych na realizację wielu inwestycji. W przypadku powiatu rzeszowskiego dotyczy  to drogi powiatowej przez miejscowość Zaczernie. Jest to ciąg komunikacyjny, który jest bardzo mocno obciążony i w szerokim zakresie zniszczony. Te środki pozwolą na to, aby odcinek wyremontować – dodawał starosta rzeszowski Józef Jodłowski.

To jedyny w historii program kompleksowego wsparcia inwestycyjnego samorządów. Rządowe środki dla gmin, powiatów i ich związków to szansa na kolejne inwestycje, które przyśpieszą rozwój całego kraju. Współpraca rządu i samorządu daje efekty, w postaci inwestycji, które spełniają oczekiwania mieszkańców. Nowe żłobki, szkoły czy drogi to tylko niektóre zmiany, które zauważysz dzięki Programowi Inwestycji Strategicznych w swoim bezpośrednim otoczeniu.

Lista dofinansowanych wniosków w powiecie rzeszowskim:

Powiat Rzeszowski: Remont odcinka drogi powiatowej Nr 1377R Przybyszówka-Rudna Wielka-Rudna Mała-Zaczernie-Nowa Wieś w miejscowości Zaczernie 4 900 000,00 zł

Gmina Boguchwała: Przebudowa ulicy Mickiewicza w Boguchwale 3 038 000,00 zł

Gmina Dynów: Poprawa infrastruktury drogowej poprzez przebudowę lub remont dróg na terenie miejscowości Łubno. 1 950 925,20 zł

Miasto Dynów: Przebudowa i rozbudowa stadionu miejskiego w Dynowie – etap I 2 891 000,00 zł

Gmina Głogów Małopolski: Budowa sieci wodno-kanalizacyjnej wraz z hydrofornią w Wysokiej Głogowskiej, gmina Głogów Małopolski 2 654 689,88 zł

Gmina Sokołów Małopolski: Rozbudowa drogi powiatowej nr 1366R, budowa drogi gminnej na dz. nr ew. 2156 w Sokołowie Młp. i 1499 w Wólce Sokołowskiej 3 200 000,00 z

Gmina Tyczyn: Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Tyczynie ul. Potoki – II etap 721 329,00 zł

Gmina Trzebownisko :Przebudowa dróg gminnych 108807 i 108806 w miejscowości Stobierna, gmina Trzebownisko 1 960 000,00 zł

sj

fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki