103. rocznica urodzin św. Jana Pawła II

Z okazji 103. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II i 32.rocznicy pobytu Ojca Świętego w Rzeszowie, rzeszowscy rzemieślnicy przygotowali 103. metrową „Papieską kremówkę”, która została podzielona na 14 000 porcji i następnie rozdana mieszkańcom Rzeszowa i regionu. Wydarzenie odbyło się na ul. 3 maja w Rzeszowie przy kościele pw. Świętego Krzyża. Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski wraz z Wicestarostą Rzeszowskim Markiem Sitarzem wzięli udział w tym wydarzeniu.

Świętowanie na rzeszowskim deptaku przed kościołem pw. Świętego Krzyża, poprzedziła Msza św. pod przewodnictwem biskupa Kazimierza Górnego. Eucharystię koncelebrował ks. prałat Władysław Jagustyn, diecezjalny duszpasterz rzemieślników.

Tegoroczne obchody „Papieskiej kremówki” przebiegały pod hasłem „Pamięć jest wdzięcznością serca”.

Starosta Rzeszowski – Józef Jodłowski objął wydarzenie honorowym patronatem.

Na podstawie informacji Diecezji Rzeszowskiej

Fot. Piotr Szczepanik