Finał X edycji kampanii Rak a Zdrowie w ZOZ nr 2 w Rzeszowie

Finał X edycji kampanii Rak a Zdrowie w ZOZ nr 2 w Rzeszowie

19 stycznia 2024 r., w siedzibie ZOZ Nr 2 w Rzeszowie przy ul. Fredry 9, który jest jedną z jednostek organizacyjnych Powiatu Rzeszowskiego odbyła się uroczysta gala wieńcząca X edycję kampanii Rak a Zdrowie pod patronatem honorowym Starosty Rzeszowskiego Marka Sitarza. 

Bieżąca edycja, podobnie jak w ubiegłych latach cieszyła się dużą popularnością, gdyż w badaniach mammograficznych w grudniu 2023 r. wzięło udział 567 kobiet, pośród których 12 % badanych miało wynik pozytywny – kwalifikujący do dalszej diagnostyki. 

Podczas losowania (3 stycznia 2024 r.) wyłoniono nagrodę główną, którą jest robot kuchenny o wartości 1999 zł oraz 40 nagród dodatkowych, które wręczyła obecnym nagrodzonym Dyrektor ZOZ Nr 2 w Rzeszowie – Ewa Skoczyńska. 

ZOZ nr 2 w Rzeszowie już od 2014 roku jest organizatorem akcji, która ma na celu zachęcenie kobiet do regularnego zgłaszania się na profilaktyczne badania mammograficzne. Co istotne – wykrycie zmian chorobowych na bardzo wczesnym etapie pozwala szybko podjąć odpowiednie leczenie i daje duże szanse na pełny powrót do zdrowia. 

Z wynikami losowania można zapoznać się poniżej: 

http://www.rakazdrowie.pl/?page_id=9

Gratulujemy wszystkim paniom biorącym udział w akcji i zachęcamy do cyklicznego kontynuowania badań przesiewowych.