Powiat Rzeszowski podpisał umowę na przebudowę drogi

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Rzeszowie została podpisana umowa na realizację zadania pn. Przebudowa drogi powiatowej Nr 1376R relacji Jasionka – Medynia Łańcucka w km od 0+000 do 0+945.

pomiędzy:

POWIATEM RZESZOWSKIM – Zarządem Dróg Powiatowych w Rzeszowie, a Konsorcjum firm:

PBI Infrastruktura Spółka Akcyjna, ul. Kolejowa 10E, 23-200 Kraśnik – Lider,

PBI WMB Sp. z o.o., ul. Błonie 8, 27-600 Sandomierz – Partner

Zakres robót budowlanych obejmuje:

• wykonanie przebudowy nawierzchni jezdni na długości 945 mb,
  • wykonanie przebudowy poboczy,
  • lokalne przełożenie nawierzchni istniejących chodników wraz z krawężnikami i obrzeżami betonowymi,
  • wykonanie przebudowy istniejącego systemu odwodnienia drogi.

Wartość zadania: 785 990,00 zł.

Na realizację zadania Powiat Rzeszowski uzyskał dofinansowanie z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa w wysokości : 337 178,00 zł.

Planowany termin realizacji:  grudzień 2021 roku.

Powiat Rzeszowski reprezentowali Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski oraz Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Rzeszowie Marek Radion, a ze strony Wykonawcy – Ryszard Hadała Wiceprezes Zarządu PBI Infrastruktura Spółka Akcyjna.